Trwa kolejny Połów

Przypominamy, że trwa 9. edycja projektu Połów, którego organizatorzy stawiają sobie za cel wyróżnienie najlepiej zapowiadających się poetów przed debiutem książkowym. Wśród uczestników Połowu z ubiegłych lat nie brakuje dobrze dzisiaj znanych poetów (by wymienić choćby: Sławomira Elsnera, Łukasza Jarosza, Szczepana Kopyta i Julię Szychowiak.Aby wziąć udział w projekcie należy przygotować zestaw składający się z trzynastu wierszy i wysłać go za pomocą formularza znajdującego się na stronie portliteracki.pl. W przyszłorocznej edycji festiwalu Port Literacki w kwietniu 2014 roku udział weźmie dwudziestu autorów najciekawszych zestawów.

Jesienią 2014 roku ukaże się kolejny almanach Połowu, a znajdą się w nim utwory poetów, którzy najlepiej zaprezentują się podczas wielkiego czytania w ramach Wolnego Rynku Poetów w ostatni weekend kwietnia 2014 roku. Akcję poprowadzą Konrad Góra i Marta Podgórnik.

Spotkanie z okazji wydania almanachu Połów. Poetyckie debiuty 2013 odbędzie się w ramach specjalnego sezonu Biura Literackiego jako jedno z wydarzeń promujących jubileuszowy Port Literacki 2015. Będzie to już czwarta książka prezentująca najciekawszych poetów przed debiutem.

Warto przypomnieć, że poprzednich laureatów Połowu wydawały znane w Polsce wydawnictwa: Instytut Mikołowski, Zielona Sowa czy WBPiCAK. Najnowszym debiutem laureatki Połowu jest tom Martyny Buliżańskiej, który wkrótce ukaże się nakładem Biura Literackiego.